Bitcoin dominuje poniżej 49%, a ETH szaleje

Podczas gdy bitcoin nie wykazuje żadnych znaczących zysków, Ethereum skoczyło do kolejnego rekordu wszech czasów powyżej 2.760 dolarów.

Poza krótkim skokiem i następującym po nim gwałtownym cofnięciem, bitcoin pozostaje stosunkowo spokojny, w okolicach 54 500 USD. W przeciwieństwie do niego, niektóre altcoiny nadal odnotowują zyski w stosunku do niego i zmniejszyły dominację BTC na rynku jeszcze bardziej, do poziomu poniżej 49%.

Nieudana próba wybicia Bitcoina

Po tym jak bitcoin odbił się od 3-tygodniowego minimum na poziomie 47 000 USD w poniedziałek, kryptowaluta handlowana była głównie w okolicach 54 000 – 55 000 USD. Aktywa próbowały kilkakrotnie wznieść się wyżej, o czym informowaliśmy kilka dni temu, ale nie udało się to tuż przed poziomem 56 000 USD.

Sytuacja wydawała się nieco podobna wczoraj, ponieważ BTC był spokojnie handlować wokół $ 55,000 ponownie. Jednak bardzo oczekiwany raport z zysków Facebook Q1, który zmiażdżył plotki twierdzące, że gigant mediów społecznościowych posiada bitcoin w swoim bilansie, wpłynął na cenę aktywów.

W chwilach poprzedzających upublicznienie dokumentu, cena BTC skoczyła do nowego tygodniowego maksimum 56.500 dolarów (na Bitstamp). Ale, jak stało się jasne, że bitcoin nie został nawet wspomniany w raporcie, aktywo szybko cofnęło się do poprzedniej linii cenowej.

W kolejnych godzinach BTC spadł do najniższego poziomu 53 500 dolarów, ale od tego czasu odzyskał około 1000 dolarów. W związku z tym kapitalizacja rynkowa bitcoina utrzymuje się powyżej 1 biliona dolarów.

Jednak dominacja rynkowa głównej kryptowaluty wciąż cierpi, ponieważ altcoiny nadal ją prześcigają. Wskaźnik porównujący kapitalizację rynkową BTC ze wszystkimi innymi aktywami kryptowalutowymi spadł do nowego prawie 3-letniego minimum poniżej 49%.

Zielone alty; ostatnie ATH ETH

Jak wspomniano powyżej, większość alternatywnych monet radzi sobie ostatnio całkiem nieźle. Ethereum przewodziło z imponującymi zyskami, które nasiliły się w ciągu ostatnich 24 godzin. Druga co do wielkości kryptowaluta osiągnęła nowy rekord wszech czasów powyżej $2,700, ale na tym się nie skończyło.

ETH skoczył do kolejnego rekordu kilka godzin temu – tym razem powyżej $2,760. Binance Coin (5,5%), Ripple (7%), Cardano (9,5%), Polkadot (3,5%), Litecoin (2,5%), Chainlink (1,6%) i Dogecoin (1,3%) są również na zielono.

Token Uniswap do zarządzania wzrósł najbardziej spośród altów o dużej kapitalizacji, o 12%. W rezultacie UNI notowany jest znacznie powyżej $42.

Jeszcze bardziej zauważalne zyski pochodzą z Fantom (54%), 1inch (20%), Chiliz (20%), Polygon (18%), PancakeSwap (17%), Theta Fuel (15%), ICON (14%), Decentraland (12%) i Enjin Coin (12%).

Ostatecznie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych zbliżyła się do 2,1 biliona dolarów.